Gündem

Disney Intel’in Dronelarını kullanacak

By

on

Disney Intel’in 300 Drone’u ile bir hava gösterisi hazırlıyor.

Havai fişek gösterileri gibi Drone gösterileri de eğlenceli olabilir. Intel, koordineli bir şekilde hareket eden beşyüz Drone’dan oluşan bir orduyla harika bir ışık gösterisini geçen günlerde gerçekleştirmişti.

Intel bir defaya mahsus Drone şovu yaptı ancak şimdi bu vitrini bir sonraki seviyeye taşımak istiyor. Intel’in 300 Dron’u Orlando, Florida’daki Walt Disney World Resort’ta tatil sezonu boyunca, yemeden içmeden, Disney için çalışacaklar ve Starbright Holidays hava ışık şovunun bir parçası olacaklar.

Her birinde 4 milyondan fazla renk kombinasyonu oluşturabilen LED’ler ile donatılmış bu Drone’lar gece boyunca gökyüzünde animasyon şovlar sergileyecek.

Bu şovun, her gün gerçekleşen havai fişek gösterileri gibi, Disney World için yeni bir cazibe yaratması bekleniyor.

Intel’in Yeni Teknolojiler’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Josh Walden, Intel’in koordine bir şekilde uçabileceği Drone sayısında sınır olmadığını söylüyor.

300 drone ile gerçekleştirilecek hava gösterisinin planlanması ve yönetilmesi de Intel tarafından sağlanacak. Bu noktada gerekli animasyon yazılımlarının da Intel tarafından sağlanacağı belirtiliyor.

Eğlence ile birlikte Dronlar arama kurtarma gibi önemli çalışmalar için de kullanılıyor.

Intel, üç boyutlu uzayda nesneleri belirlemeyi ve çarpışmaları önlemeyi sağlayabilen RealSense 3D kamera, temel yazılım seti ve ek donanımlar ile geçtiğimiz günlerde geliştirdiği Drone teknolojisini kit olarak satacağını da duyurmuştu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir