Gündem

Cyanogen’in sonu mu geliyor?

By

on

Güvenilir kaynakların verdiği bilgiye göre ünlü Android türevi yapımcısı Cyanogen zor günler yaşıyor.

Android Police ve Recode gibi kaynaklardan gelen bilgilere göre Cyanogen ciddi bir sarsıntı geçiriyor.

Android Police’in geçtiği bilgiye göre şirket küresel iş gücünün büyük bir kısmının işine son vermek üzere hazırlık yapıyor. Söylentilere göre şirket çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkartacak ancal bunların hangi birimlerde görevli olduğuna dair bir bilgi henüz yok.

Recode ise bu bilgiyi doğrulayarak şirketin Facebook’dan gelen yeni CEO’su Lior Tal’in yeni bir strateji üzerinde çalışabileceğini iddia etti.

Cyanogen uzun süredir Android camiasında alternatif bir işletim sistemi varyasyonu olduğu için büyük ilgi çekiyordu. Şirket CyanogenMod ile büyüdü ancak zaman içinde proje bir mod olmanın ötesine geçip özelleştirilmiş tam bir işletim sistemine dönüşerek Google Android’e alternatif oldu. Bununla birlikte OnePlus One gibi sayılı telefonlarda kullanılan işletim sistemi maalesef donanım üreticilerinden yeterince destek görmedi.

Şirketin geleceği şu anda belirsizlik ve söylentiler ile bir sis perdesinin arkasında. Ancak bazı uzmanlar şirketin bir işletim sistemi ile uğraşmaktan vazgeçip özel uygulamalara yönelebileceğini belirtiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir