Gündem

Çindeki iPhone telefonlar kendi kendine kapanıyor

By

on

Çinli tüketiciyi koruma grubu Apple’ın konuyu araştırmasını istedi.

Son günlerde Çin’deki bazı iPhone kullanıcılarının ilginç bir problemi var. iPhone 6 ve iPhone 6S modellerinde görülen problem telefonların beklenmedik anda kendi kendine kapanmasıyla ortaya çıktı. Konuyla alakalı çok sayıda tüketici şikayetlerini paylaşınca bir tüketiciyi koruma organizasyonu şikayetleri ortak bir havuzda topladı ve telefon şarjının yüzde 50 ila 60 arasındaki seviyede kaldığında bu problemin ortaya çıktığını duyurdu.

Telefonlarda en son iOS sürümüne geçilmesine rağmen sorun çözülmüyor. Üstelik ortam ısısından bağımsız olarak görülebiliyor. Telefonlar kendi kendine kapandıktan sonra şarj için bir güç kaynağına bağlanmadıkları sürece tekradan açılamıyor.

Çinli tüketiciyi koruma grubu problemin kayda değer sayıda çok şikayet ile kendilerine iletildiğini ve göz ardı edilemeyeceğini belirtti.

Apple ise şu ana kadar bu problem ile alakalı bir açıklamada bulunmadı.

Sina Weibo’da şikayetini dile getiren bir iPhone kullanıcısı “Telefon yüzde 50 ila 60 şarjı olmasına rağmen kendi kendine kapanıyor. Kapandıktan sonra açılmıyor. Sanki pili tümüyle boşalmış gibi davranıyor. Şarja bağlayınca açılıyor ancak şarjı sonlandırdığımız zaman tekrardan kapanıyor” yazdı.

 

Şu anda Çinli mağdur kullanıcılar ve tüketiciyi koruma derneği Apple’dan gelecek resmi cevabı bekliyor.

Recommended for you

1 Comment

  1. Pingback: Kullandığınız iPhone 6S ücretsiz pil değişimi için uygun mu? – pcworld.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir