Gündem

Chrome’daki yer işaretleri yöneticisi kalkıyor

By

on

Google’ın geçtiğimiz yılın son günlerinde Chrome için çıkardığı yeni yer işaretleri yöneticisi, bekleneni hiç verememiş ve kullanıcılar tarafından da sevilmemişti. Aylar süren sessizliğin ardından, Google bugün itibariyle bu yeni yer imi yöneticisini sonlandıracağını ve eski düzeni geri getireceğini yine sessiz bir şekilde duyurdu.

chrome bookmark manager

Google, yeni yer işaretleri yöneticisini çıkarır çıkarmaz, kullanıcılar tarafından Google ürün forumlarında yeni sistemin kafa karıştırdığı ve kullanımının zor olduğu yönünde çok sayıda şikayet de yazılmaya başlanmıştı. Hatasını geç de olsa kabul eden Google’ın bu geri dönüşüne rağmen, takımın yer işaretleri deneyimini geliştirmek ve iyileştirmek için farklı yollar aramaya devam edeceği söylenirken, yeni yer işaretleri çubuğunu kullanmaktan keyif alan kullanıcıların ise Google’ın geliştirdiği Bookmark Manager eklentisini kurarak sisteme devam ettirebilecekleri söylendi.

Google Chrome’u eski yer işaretleri yöneticisi olan hâline döndürmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken sağ üstteki menüden “Google Chrome Hakkında” sekmesine tıklayarak tarayıcının güncel olup olmadığını kontrol etmek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir