Gündem

Blizzard güncellenmiş StarCraft HD üzerinde mi çalışıyor?

By

on

Modern sistemler için güncellenmiş Warcraft III ve Diablo II’den sonra sıra StarCraft’a gelmiş olabilir.

İlk kez Kore merkezli iNews24 sitesinde daha sonra Kotaku tarafından İngilizce olarak yayınlanan bir haber StarCraft HD’nin hazırlandığına işaret ediyor. Şu anda detaylar oldukça belirsiz ve yenilenmiş (remastered) ifadesi sadece daha yüksek çözünürlük elden geçirilmiş bir kullanıcı arayüzüne işaret ediyor olabilir. Kaynaklar da bu yönde bilgi vermişler ve yapılan çalışmanın sadece kozmetik olduğunun altını çizmişler. Öte yandan bu güncellemenin Brood War paketini kapsayıp kapsamadığı bilinmiyor ama biliyoruz ki Blizzard eksik iş yapmayı sevmez.

Detaylar belirsiz bile olsa özellikle Doğu Asya ülkelerinde neredeyse milli spor olarak görülmeye başlanan StarCraft’ın tekrardan güncellenerek piyasaya çıkışını sanıyoruz ki bu sene gerçekleşecek ve Blizzcon’da duyurusunu resmen göreceğiz.

Bizim inancımız bu günlerde oldukça moda haline gelen ve aslında ticari bir pazarlama numarası olmanın ötesine gidemeyen pek çok 5-6 yaşındaki oyunun HD Remastered olarak piyasaya sürülmesinin aksine Blizzard gerçekten herkese ders verecek bir çalışma ile ortaya çıkacaktır. Umarız yanılmayız.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir