Gündem

BlackBerry, dünya genelinde işten çıkarmalara başlayacak

By

on

Bir zamanların efsane markası BlackBerry, dünya genelinde işten çıkarmalara başladığını duyurdu. Şirket, geçtiğimiz ay da İsveç’teki ofislerini kapatacağını ve yaklaşık 100 kadar çalışanın işine son verileceğini açıklamıştı.

Bu seferki işten çıkarmaların çok daha fazla insanı etkileyeceği ise ortada. Konu ile ilgili yapılan açıklamada: “Şirket olarak tüm segmentlerde büyüme olanaklarına odaklanmak ve karlılığı yakalamak için kaynaklarımızı yeniden düzenleme kararı aldık.” denildi. Ancak bu işten çıkarmaların kaç çalışanı etkileyeceğine dair herhangi bir bilgi verilmedi.

BlackBerry’nin kötü günleri uzun zamandır sona ermedi. Geçtiğimiz aylarda Microsoft, Xiaomi, Huawei, Samsung ve Lenovo gibi şirketlerin Kanadalı devi satın almaya yönelik planları olduğu yönünde dedikodular baş göstermişti. Ne olacağı şimdilik bilinmezken akıllı telefonların dünyayı ele geçirmesiyle birlikte tahtından olan BlackBerry’nin geldiği nokta birçok şirkete ders olabilecek nitelikte. Şubat ayı verilerine göre 6225 tam zamanlı çalışanı olan BlackBerry’de kazan kaynamaya devam edecek gibi görünüyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir