Gündem

Black Friday geldi, tüketiciler çıldırdı

By

on

Pek çok üründe büyük indirimler yapılan Black Friday alışveriş çılgınlarının yine aklını başından alıyor.

Black Friday, Türkçesi ile Kara Cuma etkinliği 1932 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde başlayan bir etkinlik. Her yıl Kasım ayının üçüncü haftası Cuma günü gerçekleşiyor ve perakende mağazalarında pek çok üründe çok yüksek ölçüde indirimler tüketicilere sunuluyor.

Aradan geçen 84 yıld abu etkinlik tüm dünya geneline yayılmış ve gelişen teknoloji ile internet dünyasına da taşınmış durumda. Son bir haftadır Black Friday’e hazırlık için Amazon gibi siteler pek çok üründe indirime başlamış durumda.

Her yıl bu etkinlik vesilesi ile tüketicilerin özellikle teknoloji ve giyim zincir mağazalarında bir gün öncesinden sıra olmaya başladığına ve kapılar açıldığında delirmiş gibi mağazalara hücum ettiğine şahit oluyoruz.

Bu sene de Black Friday için Türkiye’de çeşitli mağazalar ve siteler çeşitli kampanyalar düzenliyor. Ancak bu sefer Türk tüketiciler için yurt dışından indirimli alışveriş yapma şansı da mevcut. Geçtiğimiz haftalarda Türkçe olarak hizmet vermeye başlayan Amazon.de pek çok indirimli ürünü Türkiye’ye gönderebiliyor ve üstelik satış fiyatlarından Almanya vergileri düşüp, gerekiyorsa Türkiye’de tahsil edilen gümrük vergileri de tahsil edildiği için, ürünler tüketicilerin kapısına kadar teslim ediliyor.

Öte yandan teknoloji düşkünleri için Black Friday’den daha önemli bir etkinlik var; Cyber Monday yani Siber Pazartesi. Yani Kasım ayının dördüncü haftasının ilk Pazartesi günü. Özellikle dijital ürün ve servislere odaklanan bu gün dijital oyun, bilgisayar bileşeni ve benzeri ürünler almak için cazip fırsatlar sunuyor.

Bu cazip fırsatlara rağmen biz okuyucularımıza sadece indirim olduğu için eğil ihtiyaç duydukları için alışveriş yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir