Gündem

BioShock Remastered bu güncellemeyle düzelecek mi?

By

on

Geçtiğimiz hafta PC için yayınlanan BioShock Remastered ile sorun yaşayan kullanıcılar için bir güncelleme yayınlanacak.

Tüm zamanların en iyi oyunları arasında yer alan BioShock ve BioShock 2‘yi bir arada sunan bir paketin Steam notu nasıl %42 olabilir? Surround sesin olmadığı, FOV ve diğer pek çok ayarın yapılamadığı, fare hareketlerinin düzgün kontrol edilemediği ve sürekli çöken bir oyun olunca, içerik ne kadar iyi olursa olsun kıymeti kalmıyor. Bu sorunları yaşayan kullanıcıların sesine kulak veren yayıncı 2K, çok yakında sıkıntıları giderecek bir güncelleme yayınlanacağını duyurdu.

Güncellemede yapılacak düzeltmeler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • BioShock’ta genel fare sorunlarının çözümü: daha pürüzsüz bir kullanım ve hassasiyet ile hızlandırma ayarları
  • BioShock ses ayarlarında ek hoparlör ayarları
  • BioShock, BioShock 2 ve Minerva’s Den için gelişmiş FoV slider ayarları
  • BioShock, BioShock 2 ve Minerva’s Den için 21:9 ekran oranı desteği
  • Oyun çökmelerini azaltmak için genel kararlılık düzeltmeleri

Oyunun neden bu kadar fazla hatayla yayınlandığı soru işaretleri oluştursa da, 2K’nin problemleri fark ederek çalışmalarını hızlandırması umut veriyor. Yine de bu ilk güncellemede daha ayrıntılı grafik ayarları görmemiz gerekiyordu. Ancak 21:9 desteği ve FoV’a rağmen BioShock Remastered, orijinal 2007 tarihli oyundan daha az ayar içeriyor. Bakalım güncelleme sonrası oyun deneyimi ne ölçüde iyileştirilecek?

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir