Gündem

Bilgisayar üreticileri, yeni MacBook ile dalga geçiyor

By

on

Apple, geçtiğimiz hafta yine şaşaalı bir lansman ile yeni bilgisayarı 12 inçlik MacBook’u tanıtmış ve Apple Watch ile ilgili fiyat ve ulaşılabilirlik bilgilerini paylaşmıştı.

Dünyanın en ince ve en hafif bilgisayarı olarak tanıtılan yeni MacBook, performansı konusunda şüphe uyandırırken, tasarım olarak herkesin beğenisini topladı. Yine de Apple’ın kendine has bir kitleye sahip olduğu bilgisayar sektöründeki rakipleri lansman sonrasında boş durmadı. Sonuçta ince ve hafif tasarımlı bilgisayarlara sahip olan tek şirket Apple değil ve diğer markalar da bunu herkese duyurmak istiyor.

Kendilerine hak vermekle birlikte, Apple’ın inanılmaz ince ve inanılmaz hafif yeni Retina Macbook’u, bazı rakiplerin Twitter hesaplarında eğlence kaynağı oldu. Markalar, iğneleyici yorumlarıyla birlikte yeni MacBook’u ve kendi ürünlerini karşılaştırdı.

İlk olarak Asus, kendi bilgisayarıyla ilgili konuşuyor:

ZenBook UX305, yeni Macbook’tan daha ince. Ayrıca yarı fiyatına. #İnanılmaz

Asus’un incelik ve fiyat konusunda gayet haklı olduğunu söyleyebiliriz. UX305 kesinlikle çok şık bir makine ancak MacBook’un Retina ekranı, ZenBook’u biraz eziyor desek haksız sayılmayız. Asus’un ardından, bilgisayar denince akla ilk gelen üreticilerden olan Dell bulunuyor. Oldukça sağlam bilgisayarlarıyla tanıdığımız Dell, son zamanlarda adından çok söz ettirmese de, “biz de buradayız ve Apple’dan korkmuyoruz” imajı veriyor. Apple’ın lansmanının ardından attıkları tweet de bunu gösteriyor.

Bilgisayarımız Dell XPS 13 gerçekten çerçevesiz bir ekrana ve 5.7 M piksele sahip. 12 inçlik retina ekrandan 2 milyon daha fazla ediyor.

Dell’i tebrik ediyor ve Apple’a tam da acıtacak yerden vurduğu için hakkını teslim ediyoruz. Dell XPS 13, bizim de çok beğendiğimiz bir bilgisayar olmuştu. İncelemesini buradan okuyabilirsiniz.

Apple ile eğlenme furyasına katılan bir diğer bilgisayar üreticisi ise Lenovo oldu. Yeni MacBook’un ekran kalitesine, inceliğine ve yalnız USB portunu, poker göndermesi yaparak hedef aldı.

İnce laptopunuzu (#ModasıGeçti) görüyor & 3 farklı mod, 2 USB girişi ve daha yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekrana arttırıyoruz.

Lenovo da aynı Dell gibi oldukça ince bir şekilde Apple’a darbesini indirirken, Yoga 3 Pro‘yu öne çıkardı.

Apple’ın bu saldırılardan ne denli yara alacağı tartışılabilir ancak markalar arasında bu şekilde “tatlı” bir rekabet görmek, en azından biz tüketiciler için eğlenceli bir ortam oluşmasını sağlıyor. Biz Lenovo’nun çok detaylı ve poker göndermeli tweet’ini birinci seçiyoruz. Sizin birincinizi de yorumlarda görmek isteriz.

Recommended for you

4 Comments

 1. Sarp

  Mart 17, 2015 at 10:05 pm

  Aslında apple daha iyi nedenim: diğerlerde ekran net değil

 2. Sarp Ertoksöz

  Mart 17, 2015 at 10:08 pm

  Macbookla dalga geçılmeyen tek şeyi: ekranı nedenim: pc o kadar iyi ekran yapamıyorlarki ben bir kere inceledim yaklaşıpta baktım Macbookun ekranı daha iyimiş

 3. erdem

  Mart 29, 2015 at 3:18 pm

  apple tek övünecek ekranı var. o ekrana diğerlerinden 2 kat fazla vermeye değer mi değmez mi düşündürüyor insanı. Fazla para vermek apple damgasını başkalarına göstermek yani hava atmak amacı ile satın mı alıyorlar acaba. apple firmasında kullanıcılarını bu şekil kazıklıyormu. çünkü apple kesinlikle businnes bir urun değil. orta sınıf üstü.

 4. ahmet

  Mayıs 30, 2015 at 3:16 pm

  apple ürünlerini kullanıyorum telefon mac pro ipad ipod apple tv apple watch vs hepsindede takılma donma bekleme virüs yavaşlama hata verme gibi bir dert yaşamıyorum ilk günkü gibi hızlı ve pürüssüz çalışıyor buda kullanmak için yeterli bence

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir