Gündem

Avast AVG’yi satın almak için el sıkıştı

By

on

Antivirüs yazılım şirketi Avast, rakiplerinden AVG’yi 1,3 milyar dolara satın alacak.

Bilgisayar dünyasının getirdiği faydaların yanında virüs, trojan, malware, spyware gibi çeşitli zararlı yazılımlar tüketicilerin ciddi şekilde başını ağrıtıyor. Bu sebeple artık günümüzde Antivirüs yazılımı olmayan PC hatta akıllı cep telefonu bulmak bile imkansız dense yeridir.

Dünya genelinde 230 milyondan fazla kullanıcısı olan ve her ölçekte antivirüs yazılım çözümleri üreten Avast, rakiplerinden AVG‘yi tam 1.3 milyar dolar karşılığında satın almak için el sıkıştığını açıkladı.

Her bir AVG hissesi için 25 dolar ücret ödeyecek olan Avast satın alma birlikte kendi çözüm ailesinde faaliyetlerine devam ederken AVG’nin müşteri portföyünü ve yazılım teknolojilerini de bünyesine katmış olacak. Avast bu satın alma birlikte faaliyet alanını genişletmiş ve müşteri sayısını da arttırmış olacak.

Avast’ın bu satın alma ile birlikte AVG’nin ülkemizde de oldukça popüler olan ücretsiz AVG sürümü için nasıl bir strateji izleyeceğine dair şimdilik bir bilgi paylaşılmadı.

 

Bu satın alma sonrasında toplam müşteri sayısı 400 milyona yükselecek olan Avast özellikle Symantec, Kaspersky gibi rakiplerine karşı elini güçlendirmiş olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir