Gündem

Asus ZenWatch 3 yuvarlak kasayla geliyor

By

on

Android Wear dünyasının yeni standardı haline gelen yuvarlak tasarımlı akıllı saatlerin son temsilcisi Asus ZenWatch 3 oldu.

Qualcomm Snapdragon 2100 işlemciyle çalışan Asus ZenWatch 3, bu sayede daha iyi bir performans sunacak ve tek şarjla daha uzun süre kullanılabilecek. Asus’un yuvarlak kasaya sahip olan ilk Android Wear saati olan bu yeni cihaz üç farklı renkle geliyor; metal, gümüş ve rose altın.

Kalınlığı 9,95 mm olarak belirtilen saat bu ölçülerle Moto 360 ve Huawei Watch’tan biraz daha ince kalıyor. 1,39 inç boyutunda AMOLED ekran 400 x 400 piksel çözünürlük sunarken, bu da inç başına 287 piksel (287 ppi) demek oluyor. Huawei Watch‘u bu noktada geride bırakan ZenWatch 3’ün ekranda sunduğu netliği ve canlılığı ise ürün çıkmadan kestirmek güç.

Tek bir tepe tuşu yerine standart kol saatlerine benzer şekilde üç ayrı düğmesi bulunan Asus’un yeni akıllı saatinde tuşlardan biri “ana ekran” tuşu işlevi görüyor. Diğer tuşlardan biri Asus ZenFit aktivite takip uygulamasına bağlanırken, diğerinin fonksiyonu ise isteğe göre özelleştirilebiliyor.

Asus’un açıklamasına göre, diğer alternatiflere oranla yüzde 95’e kadar daha fazla doğruluk sunan ZenFit’in böyle doğrudan bir düğmeye bağlanmış olmasının kullanıcı deneyimini nasıl etkileyeceği şimdiden merak konusu oldu.

Ekim ayında ABD ve Almanya’da yaklaşık 255 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek olan ZenWatch 3’ün hali hazırda kalabalık olan akıllı saat vitrininde nasıl bir performans sergileyeceğini zaman gösterecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir