Gündem

Asus Zenfone 3’te parmak izi okuyucusu olacak

By

on

Parmak izi okuyucularıyla iki sene önce ilk olarak iPhone 5S ile tanışmış ve hayran kalmıştık. O zamandan bu yana büyük üreticiler de trene atlayıp kendi modellerinde parmak izi okuyucularına yer vermişti. Görünüşe göre, parmak izi okuyucusuyla piyasaya çıkacak son telefon Asus’un yeni amiral gemisi Zenfone 3 olacak. Görünüşe göre dediğimize de bakmayın, haber direkt olarak ASUS CEO’sundan geliyor.

Daha Zenfone 2 tüm dünyada satışa sunulmamışken, Pekin’de telefonun Çin’de satışa çıkması sebebiyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Jerry Chen, Zenfone serisinin bir sonraki modelinde parmak izi okuyucusu olacağını söyledi. Düzene baktığımız zaman, bu senenin başlarında CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda duyurulan Zenfone 2’nin ardından Zenfone 3’ün 2016’da tanıtılmasını bekliyorduk. Ancak bu haberle birlikte telefonun yıl sonuna doğru çıkma ihtimali de gözardı edilecek cinsten değil.

Parmak izi okuyucusunun faydaları konusunda ise söylenecek çok şey var. Apple Pay ve Samsung Pay gibi NFC ile ödeme yöntemlerinde büyük fayda sağlayan parmak izi okuyucusu, telefon kullanımını da hızlı ve güvenli bir hâle taşıyor.

Umuyoruz Asus, Samsung’un Galaxy S5 ile edindiği deneyimden ders çıkarır ve bu müthiş özelliği tam anlamıyla kullanışlı bir şekilde tüketiciye sunar. Cevabı almamıza ise yaklaşık bir sene var.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir