Gündem

Asus, akıllı saati ZenWatch’u duyurdu

By

on

Asus’un merakla beklenen akıllı saati nihayet IFA 2014′te tanıtıldı. Android Wear ekosistemine dahil olan saat, Moto 360 ile başlayan son dönemin modasına da ayak uydurmayan ancak dairesel sayılabilecek bir görünüme sahip. Asus’un 1.63 inç 320×320 piksel AMOLED dokunmatik ekran konusunda başarılı bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Saat, altın rengi bant ile çevrelenmiş kavisli bir kasaya sahip. Ekranı ise Gorilla Glass 3 teknolojisi koruyor. 22 mm kordona sahip olan saatin kordonu da değiştirilebiliyor.

Özelliklerine baktığımızda ise ZenWatch’un; Samsung Gear Live, Lg G Watch ve G Watch R’da da gördüğümüz 1.2 GHz Snapdragon 400 SoC işlemci kullandığını görüyoruz. Saatte 512 MB RAM, 4 GB dahili depolama alanı, 1.4 Wh batarya ile Bluetooth 4.0, mikrofon ve kalp atış hızı ile hareket ölçen bio sensör bulunuyor. IP55 onayıyla ZenWatch’u banyo yaparken bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

zenwatch

Duyurulan 199 Euro’luk fiyatıyla diğer Android Wear saatlerden daha pahalı bir konuma gelen ZenWatch için farklı pazarlarda indirimler yapılması bekleniyor. Tam olarak tarih verilmese de saatin bu yıl bitmeden piyasaya çıkacağı da verilen bilgiler arasında.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir