Gündem

Apple’ın 16 Ekim etkinliği kesinleşti

By

on

Apple’ın daha önce dedikodusu yapılan ve 16 Ekim’de gerçekleştirileceği söylenen iPad odaklı etkinliği için basın mensuplarına resmi davetiye geldi. Etkinlik Apple’ın Cupertino California’daki kendi salonunda gerçekleşecek.

Davetiyenin ana sloganı olan “Çok uzun zaman olmuştu” ifadesinin, yeni iPad Air ile iPad Mini’yi işaret ettiği söyleniyor. Daha önce gerçekleşen sızıntılara baktığımızda ise iki tabletin de A8 işlemciye, TouchID Home tuşuna ve Apple Pay’e sahip olacağını söyleyebiliriz. Ek olarak altın rengi bir iPad görme ihtimalimiz de olası. İki yeni tablet de, önceki modellere göre daha ince olacak ve sızan bilgilere göre iPad Air 2, yalnızca 7 mm kalınlığında olacak.

Yeni iPad’ler dışında Apple’ın yeni iMac serisini de duyurması bekleniyor. 6400×3600, 5760×3240 ve 4096×2304 piksel çözünürlüğe sahip yüksek çözünürlüklü yeni ekranlar sunması beklenen yeni seri haricinde, şimdiye kadar pek lafı geçmese de, Retina ekranlı 12 inç MacBook bilgisayarın da tanıtılması bekleniyor.

Etkinlikte geliştiriciler için de Mac OS X Yosemite Beta 5 ile Golden Master Candidate sürümlerinin tanıtılması bekleniyor. Yine OS X Yosemite’ın final sürümü için de Apple’dan bir tarih almamız olası.

1 hafta sonraki etkinlikle yaşanacak her şeyi sitemizden bulabilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir