Gündem

Apple’dan yazılımcılara özel TV programı

By

on

Apple uygulama tasarlama ve geliştirme üzerine bir televizyon programı için kolları sıvadı. Başrolü kapabilirsiniz.

Salı günü bir televizyon yapım firması Apple ile ortak olarak hazırladıkları ve uygulama tasarımcıları ile geliştiricilere yönelik olacak TV programı için açık çağrı yayınladı.

26 Ağustos tarihine kadar televizyon programının sitesi üzerinden başvurular alacak olan program yapımcıları daha sonra San Francisco, Los Angeles, Austin ve New York şehirlerini ziyaret ederek buralarda, başvuruları kabul edilen, yazılım geliştiriciler ve teknoloji girişimcileri ile bir araya gelecekler.

“Planet of the Apps” yani “Uygulamalar Gezegeni” isimli televizyon programı Apple’ın içinde yer aldığı ilk televizyon disizi olacak. Yapımcı bu seri için; “önceden yazlı bir içeriği olmayan serimiz uygulama geliştirme dünyası ve bu dünyadaki yazılımcıları konuk alacak” şeklinde açıklama yaptı.

Henüz programın detayları netlik kazanmış değil ancak yapımcılar bu programın yazılımcılar için “fikirlerini dünya ile paylaşmaları için büyük bir fırsat sağlayacak” şeklinde açıklıyorlar.Programın Ben Silverman ve Howard Owens tarafından sunulacağı söyleniyor. Ayrıca Apple müzisyen Will.i.am için de programda yer alacağına dair bir açıklama notu paylaşmıştı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir