Gündem

Apple’dan Pokémon Go ve Super Mario sürprizi

By

on

Apple Watch için geliştirilen yeni Pokémon Go oyunu sayesinde, sürekli elinizde telefonla dolaşmanıza gerek kalmayacak.

Pokemon Go geliştiricisi Niantic Labs‘in CEO’su John Hanke, iPhone 7 lansmanında sahneye çıkan sürpriz isimler arasındaydı. Yaptığı açıklamaya göre Pokemon Go for Apple Watch adlı yeni bir oyun, bu yıl bitmeden kullanıcılarla buluşacak.

Daha önce iOS ve Android için yayınlanan ve kısa sürede dünyanın dört bir yanında 500 milyondan fazla kez indirilen Pokémon Go, artırılmış gerçeklik (AR) ile oyuncuların gerçek dünyada Pokémon’lar bularak yakalamalarını sağlıyor.

Apple Watch akıllı saat için geliştirilen bu yeni sürümde yumurta takibi daha başarılı şekilde sağlanacak. Pokémon Go oyununda, belirli bir mesafeyi yürüyerek sanal yumurtaları çatlatmak ve yeni yaratıklara sahip olmak mümkün oluyor. Apple Watch ile birlikte koşu yaparken bu mesafeyi daha isabetli ölçmek mümkün olacak. Öte yandan bileğinizdeki saat, yakınlarda bir Pokémon olduğunda sizi uyaracak.

iPhone için Mario geliyor

super-mario-run-iphone

Apple’ın dün akşamki bir diğer sürprizi ise bizzat şirket CEO’su Tim Cook tarafından açıklandı ve ardından Mario’nun babası olarak bilinen ünlü oyun tasarımcısı Shigeru Miyamoto sahneye çıktı: Super Mario Run adlı yeni bir mobil oyun Nintendo tarafından iPhone için hazırlanıyor.

Mobil platformlardaki sonsuz koşu oyunlarına benzer bir mekanikle, Mario’nun sürekli sağa doğru koştuğu ve ekrana dokunulduğunda zıpladığı bir oynanışa sahip olacak yapım, ilk olarak iPhone cihazlarında yayınlanacak. Ayrıca çok oyunculu bir Toad Rally modunda ise arkadaşlarınızla zamana karşı yarışmak mümkün olacak. Super Mario Run’ın iPhone için iOS 10 ile birlikte yayınlanması planlanıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir