Gündem

Apple’dan iPhone 5C atağı

By

on

MacRumors sitesinin bugün iki Alman blogunu kaynak göstererek geçtiği habere göre, Apple’ın yeni 8 GB iPhone 5C telefonları bu hafta raflardaki yerini alacak. 5C kasasının aynısı olacak telefon, 8 GB modeliyle yeni iPhone’a giriş modeli olacak. Apple şu an telefonun 16 ve 32 GB’lık modellerini satıyor.

Bu iddiayı ortaya atan sitelerden birisi, Caschys Blog isminde bir Alman sitesi. İddiasını, Alman operatör O2’nin mağazalara gönderdiği bir notun kopyasıyla destekleyen site, 8GB’lık iPhone 5C’nin 509 Euro’dan satışa çıkacağını iddia ediyor. Bir diğer site ise yine alman iFun sitesi. Bu site de, telefonun salı günü piyasaya çıkacağını belirtiyor. MacRumors’ın tüyocuları ise telefonun şimdiden İngiltere’deki bazı operatör mağazalarına geldiğini belirtiyor.

Bunlara ek olarak, gün içerisinde Engadget’in 5C haberine gelen bir kullanıcı yorumunda da, iPhone 5C modelinin paket bilgileri yayınlandı. Oldukça gerçek görünen tüm bu iddiaların doğruluğuna güvenecek olursak, daha ucuz bir iPhone 5C ile Apple’ın, insanları şirkete ve iPhone deneyimine alıştırmak istediğini söyleyebiliriz. Buna ek olarak, 5S’in gölgesinde kalan 5C telefonlarını öne çıkarmak istemesi de mümkün. Neler olacağını bu hafta içerisinde göreceğiz.

Düzenleme: Dedikodular doğru çıktı ve Apple’ın 8 GB iPhone 5C modeli bugün itibariyle Avrupa’da satışa çıktı. Satışları artırmak için, bazı İngiliz ve Fransız operatörler, taahhüt karşılığında telefonu 1 Euro veya direkt olarak ücretsiz veriyorlar. 8 GB’lık modeller henüz Apple’ın internet sitesine gelmiş değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir