Gündem

Apple’dan GoPro benzeri kamera

By

on

Herkes, Mart ayında satışa çıkacak olan Apple Watch’u beklerken, şirketin çıkaracağı bir diğer giyilebilir cihaz daha ortaya çıktı. Apple, bugün itibariyle GoPro Hero serisine benzer, uzaktan kontrollü bir aksiyon kamera için patent aldı.

2012’de başvurulan patent, GoPro kameraların zayıflıklarından bahsediyor. Özellikle de GoPro’daki çekimin çeşitli açılardan sağlanabilmesi için gereken çeşitli kamera sensörleri ile karmaşık aksesuarlar, Apple tarafından yük olarak değerlendirilmiş.

Apple’ın kamerası ise hem ayrı bir şekilde, hem de vücuda takıldığında kontrolün kolaylaşması için uzaktan erişimli bir şekilde kullanılabilecek. Patentte ayrıca kontrol için saat benzeri bir cihaz da gösteriliyor. Bunların dışında patentte normal mikrofonun yanında su altı dalışlarda veya yüzerken kullanılabilecek bir de su altı mikrofondan bahsediliyor.

Apple’ın daha önce de çok sayıda patent aldığını, hatta tüm şirketlerin sürekli patent aldığını ancak nihayetinde bir ürün çıkmadığını hatırlatalım. O yüzden Apple’ın kamerasının gerçekten bir ürüne dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda net bir bilgi yok.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir