Gündem

Apple’dan 4K Mac geliyor

By

on

OS X Yosemite’ın herkese açık beta sürümünün yayınlanmasının ardından, işletim sisteminin son sürümünün Ekim sonunda çıkacağı dedikoduları dönmeye başladı. 9to5Mac sitesinden Apple dedikoduları konusunda dolu bir geçmişe sahip olan Mark Gurman, OS X’in yeni sürümü ile birlikte Apple’ın 12 inç Retina ekranlı bir Macbook Air ve 4K desteği sunan bir iMac veya monitör tanıtacağını da belirtiyor.

Bu dedikoduların detaylarına bakacak olursak da, OS X Yosemite’ın sonbaharda çıkacağı zaten Apple tarafından duyurulmuştu ve Ekim sonu da, yeni sürüm için oldukça uygun bir tarih. Retina ekranlı MacBook Air ise yıllardır konuşulan bir şey. Laptop pazarının gittiği noktada ise Apple’In Retina ekrana sahip bir Ultrabook sınıfı cihaz çıkarması gerekiyor. 2560×1440 veya 3200×1800 piksel çözünürlüğe sahip çok sayıda Windows cihaz bulunurken, Air’in 1440×900 piksel çözünürlüğü çok geride kalıyor. 4K tümü bir arada bilgisayar ise, Apple’ın pazardan geri kalmamak için çıkarması gereken bir cihaz. Ancak bununla ilgili oldukça az dedikodu var.

Gurman, iki bilgisayarın da 3. çeyreğin sonları veya 4. çeyreğin başlarında satışa hazır olacağını belirtiyor ancak 2015 başlarına sarkabileceğini de ekliyor. Bu dedikoduların doğruluğunu Apple’ın ünlü sonbahar etkinliğinde öğreneceğiz. Şimdilik kesin olmayan tek şey ise iWatch.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir