Gündem

Apple yanlışlıkla iPhone 6C’yi sızdırdı

By

on

Apple’ın büyük beklentiyle çıkardığı ancak beklentisi kadar büyük başarısızlık gösteren iPhone 5C’nin ardından birçok kişi, Apple’ın orta segment için telefon çıkarma hevesinden vazgeçeceğini düşünmüştü. Ancak bahar aylarında başlayan dedikodularla birlikte, şirketin bu sene de benzer bir strateji izleyeceği konuşulmaya başlanmıştı. Hafta sonu itibariyle Apple’ın resmi web sitesine konan bir fotoğraf ise kullanıcıların dikkatinden kaçmadı ve şirket büyük ihtimalle yeni modeli iPhone 6C’yi sızdırdı.

Apple’ın Birleşik Krallık’taki mağaza web sitesinin Aksesuarlar bölümünde yer alan fotoğraf, ilk bakışta bir Lightning şarj biriminin üzerinde duran iPhone 5C gibi görünüyor. ancak daha yakından baktığımızda, Touch ID parmak izi özelliğine sahip olmayan 5C’nin aksine bu telefonda Touch ID Home tuşu görüyoruz. Fark edilir edilmez Apple.com’dan kaldırılan fotoğrafa rağmen, çok sayıda insan yeni telefonu görmüş oldu.

Dedikodular ise bu yeni C modelinin, yalnızca Touch ID teknolojisi ile değişmeyeceğini söylüyor. Apple’ın bütçe dostu olması planlanan yeni telefonu 4 inç bir ekran, çift LED flaş ve Apple A7 işlemciyle piyasaya sürülecek. Bu özelliklere sahip bir iPhone modelinin de normal fiyat olan 600 dolardan çok daha uygun bir etikete sahip olması mümkün.

2015 model Apple telefonlara baktığımızda, tüm dedikodulara göre Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için iPhone 6S ve iPhone 6S Plus adında iki halef çıkaracak. 6C ile bu kadroyu güçlendirmek isteyen şirket, alt segmente yönelik çalışmalarını durdurmayan Android ve Windows Phone’a da rakip olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir