Gündem

Apple Watch ilk günde 1 milyon sattı

By

on

Geçtiğimiz hafta sonu yalnızca internet üzerinden satışa çıkan Apple Watch, ABD’li bir araştırma şirketinin söylediğine göre akıllı saat sektörü düşünüldüğünde inanılmaz diyebileceğimiz bir satış rakamına ulaştı. Slice Intelligence isimli şirketin verilerine, göre, yalnızca ABD’de takip edilmesine izin verilen e-faturalara göre 9080 kişi Apple Watch satın aldı. Şirket, yalnızca ABD’de 957.000 kişinin bir tür Apple Watch aldığını düşünüyor.

Slice Intelligence’ın verilerine göre saat sahiplerinin yüzde 62’lik bir kısmı en ucuz model olan Apple Watch Sport’u tercih ederken, renk seçeneği de Uzay Grisi oldu. Kalan kullanıcıların büyük çoğunluğu ise bir üst model olan paslanmaz çelik saati tercih etti. Daha büyük kadrana sahip 42 mm’lik saatler, 38 mm olanlardan daha çok satarken, Black Sports Band en popüler seçim oldu.

Araştırma şirketinin verileri şu raddede tahminden öteye gitmediği için gerçek satış rakamlarıyla arasında fark olabilir. Ancak doğruysa, Apple’ın çok sonra girdiği pazara sağlam bir adım attığını söyleyebiliriz. ABD haricinde ilk gün saatin satışa çıkarıldığı ülkeler ise Almanya, Avustralya, Birleşik Krallık, Çin, Fransa, Japonya, Hong Kong ve Kanada oldu. Bu ülkelere ait veriler ise henüz bulunmuyor. Apple Watch’un 1 milyon rakamını geçme ihtimali de bu ülkeler de düşünüldüğünde oldukça güçleniyor.

Apple’ın yakın zaman içerisinde resmi rakamları açıklaması bekleniyor. Yine de yalnızca satışa çıktığı gün bile satılan saat sayısıyla pazarın en çok satan saati olacağını kestirmek zor değil. Apple Watch’un, Türkiye’de bu ay sonuna doğru satışa çıkmasını bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir