Gündem

Apple Watch 31 Temmuz’da Türkiye’de

By

on

Piyasaya sürülmesine kadar geçen süreçte en çok spekülasyonu yapılan giyilebilir cihaz olan Apple Watch, büyük pazarlarda satışa sunulmasından yaklaşık 4 ay sonra Türkiye’de de raflardaki yerini alıyor.

2014’ün Eylül ayında yeni iPhone modelleriyle birlikte duyurulduğu zaman 2015’in başlarında satışa çıkacağı söylenen Apple Watch, sonraki süreçte çeşitli üretim ve batarya sorunları sebebiyle sürekli ertelenmişti. Nihayet Nisan ayında ABD’de satışa çıkan saat, heyecanlı bekleyişin ardından ülkemize de geldi.

31 Temmuz Cuma günü sabah saat 07:01’den itibaren online Apple mağazasında, Apple Store’larda ve büyük teknoloji marketlerinde satışa çıkacak olan saatin farklı modelleri de doğal olarak farklı fiyatlardan alıcı bulacak. En düşük model olan alüminyum kasa Sport modeli, 1299 TL’den başlayan fiyatlarla tüketiciyle buluşurken, paslanmaz çelikten kasaya sahip Watch modeli 2499 TL’den başlayan fiyatlarla kendisine alıcı bulacak. Üst segmentin de üstüne hitap eden Apple Watch Edition modelinin ise, 18 ayar altından kasası ile 34.000 TL’den başlayan fiyat etiketi 56.000 TL’ye kadar yükselecek. Fiyat etiketlerinde meydana gelen değişikliklere malzeme kalitesi haricinde saatlerin boyutları ve kayışlardaki farklılık da etkili olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir