Gündem

Apple Music ve iOS 8.4 yarın geliyor

By

on

Bu ayın başında resmen duyurulduğundan beri merakla beklenen Apple Music, çalışmasını sağlayacak olan işletim sistemi güncellemesi iOS 8.4’ü de yanına alarak 30 Haziran günü devreye giriyor. Türkiye saati ile 18:00’da cihazlara gönderilecek olan iOS 8.4 güncellemesi, tüm iPhone, iPad ve iPod Touch’lara Apple Music’i getirecek.

Apple Music’in kıdemli yöneticisi ve eski Beats CEO’su Ian Rogers, kişisel blogunda paylaştığı bir yazı ile resmi tarihi açıkladı. Hatta bu açıklamayla kalmayıp bir de Facebook etkinliği açtı. Apple Music’i kullanabilmek için yeni iOS sürümü gerekeceğini söyleyelim. Yani, ilk üç ay ücretsiz olacak bu hizmeti denemek isteyen tüm kullanıcıların güncelleme yapması gerekiyor.

Apple Music’in 7/24 çalışacak olan küresel radyo istasyonu Beats 1 ise, iOS 8.4’ün çıkışından tam olarak bir saat sonra yayın hayatına başlayacak. Şu an için açılış gününde radyonun nasıl bir program izleyeceği bilinmezken, Eminem ile bir röportajın yayınlanacağı ve Pharrell, Justin Timberlake, Cara Delevigne, Jaden Smith ve doğal olarak Dr. Dre’nin konuk olacağı daha önce açıklanmıştı.

Direkt olarak Spotify’a rakip olmak için gelen Apple Music, ilk üç ay tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek ve sonrasında da aylık 10 TL’den kullanılmaya devam edecek. Arkasına iTunes gibi dünyanın en büyük arşivini alan yeni platformun ne kadar başarılı olabileceği ve sürekli zarar etmekten bir türlü kurtulamayan Spotify’ı nasıl etkileyeceğini önümüzdeki süreç gösterecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir