Gündem

Apple Music, 10 TL olacak

By

on

Apple’ın yıllardır beklenen müzik dinleme platformu Apple Music için tüm dünyada fiyatlandırma belli oldu. Şu an için dünyada en çok kullanılan çevrimiçi müzik uygulaması Spotify’a rakip olarak tasarlanan ve arkasına da iTunes’un gücünü alan Apple, Music uygulamasını Türkiye’de 9.99 TL’den kullanıcılarla buluşturacak.

Şirketin ay başında düzenlediği WWDC Geliştirici Konferansı’nda tanıttığı uygulama, 30 Haziran günü telefonlara gönderilecek iOS 8.4 güncellemesiyle birlikte tüm dünyada kullanılabilir olacak. İlk üç ay ücretsiz bir şekilde herkesin deneyebileceği Apple Music, sonrasında aylık 10 TL karşılığında hizmet verecek.

Müziklerim sekmesi üzerinden şarkıların aranabileceği yeni serviste, “Sizin için” sekmesi de dinlediğiniz şarkılara göre öneriler sunacak. Ek olarak shuffle modunda dâhi olsa bir sonraki şarkı gösterilecek. Sizin için özelliğini çalıştırmak için, Apple Music size şarkılar, sanatçılar ve playlistler odaklı müzik tercihlerinizi soracak. Apple Music üzerinden en çok yükselenler, son çıkanlar, en iyiler gibi listelere ulaşmak da mümkün olacak.

Siri de Apple Music ile birlikte çalışacak. Kişisel asistana “Bana 1990’ların en iyi şarkılarını çal” veya “Aslan Kral’ın soundtrack’ini çal” dediğinizde istediğiniz şarkılar kulağınıza gelecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir