Gündem

Apple, “iPhone kamerası yeter” diyor

By

on

Apple, iPhopne 6’nın kamerasına odaklanmış yeni bir reklam kampanyası başlattı. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un Galaxy S6 lansmanı sırasında duyurulan kampanya ile, dünyanın farklı bölgelerindeki iPhone 6 kullanıcılarının çektiği fotoğraflar, Apple.com üzerinde açılan özel bir sayfa üzerinden paylaşılmaya başladı.

Pazarlama stratejisinde kendi çektiği fotoğraflar yerine, Apple kullanıcılar tarafından iPhone 6 ile çekilmiş fotoğrafları bulup bir araya getirdi. iPhone World Gallery adı verilen yeni sayfada, Apple’ın amiral gemisi telefonu ile çekilen ve gerçekten çok güzel olan onlarca fotoğraf, kaliteli bir galeride toplanıp çekim detaylarıyla birlikte paylaşıldı.

Buzfeed’in söylediğine göre, Apple, fotoğrafını kullanmak istediği kullanıcılara Flickr ve Instagram üzerinden ulaşarak izin istedi. Bazı fotoğraflar, dünya çapında başlayan reklam kampanyası kapsamında billboard’larda da yer alacak.

Apple’ın seçtiği fotoğraflar, artık telefon kameralarının kimi zaman ek uygulamalarla birlikte ne kadar güçlü bir hâl aldığını gösteriyor. Profesyonel fotoğrafçıları hiçbir zaman tatmin etmeyecek olsa da, artık herkesin anı yakalamak için yanında ek bir fotoğraf makinesi taşıma gerekliliğinin ortadan kalktığı kaliteli görseller eşliğinde vurgulanıyor.

Flickr’daki iPhone popülerliği de bunu oldukça net bir şekilde gösteriyor. Siteye yüklenen fotoğrafların çoğu iPhone 5S olurken, DSLR makineler bir adım geriden geliyor ve iPhone 6 da sitede hızla moment kazanıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir