Gündem

Apple gurusu Bob Mansfield’ın yeni bir görevi var

By

on

Apple’ın gizli otomobil projesi olduğu iddia edilen Titan projesi için iMac, iPad ve MacBook Air’i geliştiren Bob Mansfield görevlendirildi.

Herkes Apple’ın söylentiler halinde dolaşan araba projesinde gelinen noktayı merak ediyor. Bir Apple raporunda pek çok efsanevi Apple ürününü tasarlayan dahi mühnedis Bob Mansfield’ın yeni elektrikli araba projesi Titan’da görev aldığı belirtiliyor.

Mansfield 1999 yılında henüz Steve Jobs işin başındayken Apple için çalışmaya başladı. Ancak MacBook Air, iMac ve iPad’i geliştirdikten sonra kenara çekildi. Bir ömür için bu ürünlerden bir tanesi bile yetebilecekken o üç tanesini geliştirmişti.

Mansfield üç yıl önce mühendislik biriminden özel projeler birimine geçiş yaptı. Bu projelerden birisi AppleWatch’dı. Ancak Wall Street Journalın haberine göre Mansfield kısa bir ayrılıktan sonra şimdi tekrardan özel bir projenin başına geçiyor.

 

Apple bir otomobil bölümü olduğunu inkar etmiyor ancak üzerinde çalıştığı proje ile alakalı hiç bir bilginin de sızmasına izin vermiş değil. Mansfield’ın bu projenin başına geçmiş olması ise heyecan verici bir gelişme. Söylentiler ve beklentiler Apple’ın bu aracını 2020 yılında piyasaya süreceği yönünde.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir