Gündem

Apple CEO’su ‘Pokemon’ diyemiyor!

By

on

Apple’ın CEO’su Tim Cook, teknoloji dünyasında gülüşmelere neden olan bir pot kırdı ve galaksiyi yerinden oynatan mobil oyun Pokemon GO’nun adını yanlış telafuz etti. 

Gününü büyük haberi Apple CEO’sunun geçtiğimiz günlerde gelen açıklamaya göre dünya üzerindeki 100 milyona yakın cihazda oynanmakta olan Pokemon GO’yu yanlış telafuzu. Teknoloji çevrelerince ‘acaba son anda mı haberi oldu’ yorumlarına neden olan ve esprilere neden olan gelişme, Apple’ın başındaki isim Tim Cook’un ‘Pokemon’ yerine ‘Poke-man’ demesi ile gelişti. Aradaki nüans küçük ama dünyanın en önemli teknoloji şirketinin CEO’su yaptığında olay olabiliyor… Üstelik Pokemon GO’nun yakın vadede Apple’a 3 milyar dolara yakın para kazandıracağı da konuşuluyorken. Gelişmeler bununla da sınırlı değil…

Apple Pokemon GO’daki teknolojiye yatırım yapacak

Apple, Pokemon GO’nun başarısından sonra yeni bir hamlenin de başlayacağını açıkladı. Buna göre şirket, artırılmış gerçeklikle ilgili yatırımlara başlıyor. Bilindiği üzere Pokemon GO, bir artırılmış gerçeklik oyunu.

Gelirler de açıklandı, şaşırmaya hazır olun!

Öte yandan Apple, 2016 yılının Nisan-Mayıs-Haziran dönemleri için finansal sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Buna göre teknoloji devi, söz konusu dönemi 42 milyar 300 milyon dolar gelirle kapattı. Kasanın dolduğu aşikar, ancak önceki yılla kıyaslandığında hatrı sayılır bir gelir azalması yaşandığı da görülüyor.

40 milyon iPhone satıldı

Diğer detaylar arasında iPhone’un 3 ayda 40 milyon adetlik satış gerçekleştirmesi de öne çıkıyor. Her ne kadar etkileyici bir rakam gibi gözükse de iPhone satışları da azalmış durumda. Elbette iPhone 7 ile birlikte tüm tablonun baştan aşağı değişmesi kuvvetle muhtemel. Eylül ayında tanıtımı gerçekleştirilecek akıllı telefon serisi, Apple’ın sonraki dönemine olumlu etkilerle yansıyabilir.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir