Gündem

Apple, bükülen iPhone’ları değiştirecek

By

on

iPhone 6 Plus’un kolaylıkla bükülebildiğini gösteren videodan hepinizin haberi vardır. Ek olarak yeni telefonun kullanıcıları, ceplerinde dururken telefonun büküldüğüne dair çok sayıda şikayette bulunmuştu. Şimdilik bu sorun hakkında Apple’dan resmi bir açıklama gelmese de, The Next Web sitesi, Apple Destek ile yaptığı görüşme sonunda bükülen telefonlara ne olacağını sorgulamış.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın normal kullanım sonucunda bükülürse, Apple telefonları yenisi ile değiştirecek. Apple Destek ekibinin yanıtı ise şu şekilde:

“Durum tamamen Apple Store’da görüşeceğiniz Genius’a bağlı. Cihazın normal kullanımla hasar gördüğünü belirlemek için Sanal Mekanik Muayene adını verdiğimiz bir testten geçmesi gerekiyor. Eğer belirlenen şartlara uyuyorsa, telefonunuz değiştirilecektir. Uymuyorsa da bu değişim garanti kapsamında olmayacaktır.”

Ek olarak Apple Destek ekibi, bu sorunla ciddi şekilde ilgilenildiğini ve Apple’ın gereken çalışmayı yaptığını belirtiyor. Apple’a garanti bilgisi için ulaşmak isteyen The Next Web, resmi bir yanıt alamasa da, şimdilik kasten bükülmeyen iPhone 6’ların garanti kapsamında değiştirileceğini söyleyebiliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir