Gündem

Android Wear üreticileri bu yılı pas geçiyor

By

on

LG, Huawei ve Motorola’nın bu yıl Android Wear işletim sistemiyle çalışan yeni akıllı saatler yayınlamayacağı öğrenildi.

Yılın bitmesine birkaç ay kalmışken, Android Wear platformunun en güçlü oyuncuları Cnet’in haberine göre 2016 için yeni akıllı saat modelleri piyasaya sürmeyi düşünmüyor. Bu kararın arkasında ise akıllı saatlerin, üreticilerin beklediği popülariteye ulaşamaması yatıyor. Akıllı telefonlar halen çoğu kullanıcı tarafından yılda bir güncellenirken, akıllı saatlerde böyle bir döngü veya “heves” görmek mümkün değil. Satışların patlama yaptığı tatil sezonu (Noel öncesi dönem) yaklaşırken, üreticiler önce ellerinde bulunan modelleri satmaya odaklanacak.

Üstelik bu durum sadece Android Wear ile sınırlı değil; IDC analistlerine göre Apple da kendi akıllı saatini, Q2 2016’da önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 55 daha az tedarik etti. IDC Analisti Ramon Llamas’ın açıklamasına göre “Akıllı saatler halen tüketiciler tarafından ‘olmazsa olmazlar’ listesine alınmadı.”

Apple Watch Series 2 adıyla yeni yayınlanan akıllı saat serisinde odak noktası sağlık ve spora kaydırıldı. Samsung ise kendi Tizen yazılımıyla çalışan Gear S3‘ü bu yıl sonuna doğru yayınlamayı planlıyor. Android Wear platformunda ise LG Watch Urbane Second Edition LTE ve emektar Moto 360 bu yıl sonuna kadar tercih edilebilecek modeller arasında yer alıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir