Gündem

Android Wear saatler çıktı

By

on

Google’ın I/O Geliştirici Konferansı’nda detay kazandırdığı bir başka platform da Android Wear oldu. Daha önce LG G Watch ve Motorola Moto 360’a dair bilgiler edinmiştik ancak konferansta Samsung da Android Wear platformunda çalışacak yeni akıllı saati Gear Live’ı duyurdu.

LG G Watch ve Samsung Gear Live bu geceden itibaren Google Play Store’daki yerini alacakken, en merakla beklenen saat Moto 360’ın yaz sonlarında ön siparişe hazır olacağı söylendi.

Gear Live 1.2 GHz işlemciyle birlikte 320×320 piksel 1.63 inç AMOLED ekrana sahip ve ağırlığı da 59 gram. LG G Watch ise 280×280 piksel 1.65 inç ekrana, 4 GB depolama alanına, Qualcomm Snapdragon 400 işlemciye sahip ve ağırlığı ise 63 gram.

Konferansta saatlere ek olarak Android Wear geliştirici kiti de duyuruldu. Geliştiriciler Android Wear platformu için yaratacakları uygulamalara çok sayıda özellik ekleyebilecekler. Kullanıcılar “OK Google” komutuyla hatırlatma kurma, alarm kurma, arama yapma gibi işlemleri gerçekleştirebilecekler. Telefonlara yüklenen uygulamalar da uyumlu olduğu takdirde direkt olarak saate gelecek ve senkronize çalışacak.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir