Gündem

Android için WhatsApp’a ten renkli emojiler geliyor

By

on

iOS 8.3 ve OS X 10.10.3 güncellemesiyle, Apple cihazları ten rengi değiştirilebilen emojilere sahip olmuştu. Geçtiğimiz aylarda sıkça bahsedilen ve ırksal çeşitlilik amacıyla kullanıma alınan bu emojiler, desteklemeyen cihazlara gönderildiğinde standart beyaz şekilde çıkıyordu.

Bu emojiler henüz Android’e gelmese de, WhatsApp’ın son sürümünde ten rengi değişebilen emojiler kullanıcılara sunulacak. Zaten Apple’ın emoji setini kullanan WhatsApp için kolay bir geçiş olacak olan bu güncelleme ile, insan teni içeren emojilerin üzerine basılı tutularak farklı renkler seçilebilecek. İlk olarak seçtiğiniz renk ardından varsayılan olurken, tekrar değiştirilene kadar aynı renkte kalacak.

Bunun dışında, iOS ve OS X’e de dahil edilen ancak bilinmeyen bir sebepten ötürü Apple’ın kaldırdığı, üstteki resimde görebileceğiniz Vulcan selamı emojisi de WhatsApp’a eklendi.

Şu an için Google Play Store’a gönderilmeyen güncelleme, direkt olarak WhatsApp’ın web sitesinden APK olarak indirilip kurulabiliyor. Yeni emojileri hemen kullanmak için buradan dosyayı indirip telefonunuza kurabilirsiniz. Yeni emojilerin karşı tarafta görünmesi için, mesaj gönderdiğiniz kişinin de uygulamasını güncellemiş olması gerektiğini unutmayın. Önümüzdeki haftalarda Play Store üzerinden de güncellemeye erişilmesi bekleniyor.

Recommended for you

0 Comments

  1. Omer

    Ağustos 26, 2015 at 3:26 pm

    Bu isaretin anlami nedir?

  2. Omer selçuk hop

    Ağustos 26, 2015 at 3:26 pm

    Bu emojinin anlamı nedir öğrene bilirmiyim?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir