Gündem

Android için WhatsApp’a arama özelliği geldi

By

on

WhatsApp’ın uzun zamandır denediği ve kimi kullanıcıların şans eseri edindiği arama özelliği, dün gece itibariyle resmi olarak gönderilen güncellemeyle birlikte tüm Andorid telefonlara geldi. 2.12.19 sürüm numarasına sahip güncelleme, kimi kullanıcılar için Play Store’da görünürken, kimi kullanıcıların da WhatsApp’ın resmi sitesinden APK dosyasını indirmesini gerektiriyor.

Ocak ayının son günlerinde karşılaşmaya başladığımız arama özelliği, önceki haftalarda kullanıcıların birbirini arayarak aktif etmesiyle birlikte büyük bir kesime yayılmıştı. Ancak bu yayılım da yalnızca belirli bir süre için geçerli kaldı ve süre bittiğinde aransanız bile özellik aktif olmuyordu. Bugünden itibaren telefonundaki uygulamayı güncelleyen tüm kullanıcılar, WhatsApp ile ücretsiz sesli arama yapabilecek.

Yeni özellikle birlikte değişen WhatsApp’ta, yepyeni arama sekmesinin dışında aramalar için zil sesi seçme gibi özellikler de ayarlar menüsüne eklendi.

Şu an için sesli arama özelliğinin iOS’e ne zaman geleceği konusunda net bir bilgi olmasa da, geçtiğimiz haftalarda şirketin kurucu ortaklarından Brian Acton, özelliğin yakında iPhone’lara da geleceğini duyurmuştu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir