Gündem

Android için WhatsApp güncellendi

By

on

WhatsApp, Facebook tarafından satın alınmasının ardından ilk büyük güncellemesini Android için duyurdu. Yeni güncelleme ile kullanıcılar yeni gizlilik ayarlarına ve enteresan bir şekilde, başka bir kullanıcı için WhatsApp aboneliği satın alma seçeneklerine kavuştular. Güncelleme sayesinde artık Android kullanıcıları da “son görülme zamanı” üzerinde ayarlamalar yapabiliyorlar ve gönderilen mesaj geçmişi de artırılmış durumda. Ek olarak, mesaj gönderirken daha hızlı resim göndermek için de, bir kamera kısayolu eklenmiş durumda.

Yine de güncellemenin en dikkat çeken yanı, Android kullanıcılarının artık tüm platformdaki arkadaşları için WhatsApp aboneliği satın alabilmesi. Mesajlaşma uygulamasını indirmek şu an için ücretsiz ve 12 ay sonrasında 1 dolar gibi bir ücret talep ediliyor. WhatsApp’ın bu hamleyle, kullanıcıların hizmeti arkadaşlarına da ulaştırması ve onları da aynı platformda tutmayı amaçladığı düşünülüyor.

Facebook’un satın almasının ardından gelen bu büyük güncellemeye ek olarak, kısa zaman sonra uygulamaya sesli arama özelliği gelmesi de bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir