Gündem

Android için Gmail 5.0 sızdı

By

on

Geçtiğimiz haftalarda Android için Gmail’in büyük bir yenilik ile Lollipop’un getireceği materyal tasarımı bünyesine katacağını yazmıştık. Artık Android’deki Gmail uygulaması ile Google harici e-posta servislerini tam yetki ile yönetilecek.

Android Lollipop’un materyal tasarımı, yeni Gmail’in yönetim düzenini de tamamen değiştirmiş durumda. Gelen kutusu alanı, Inbox uygulamasında gördüğümüz şekilde kaydırarak arşive eklenen bir düzene sahip olmuş. E-postaların görüntülendiği sayfa da artık daha temiz bir görünüme sahip. Eski Gmail uygulamasına göre yeni uygulamanın çok daha canlı ve parlak renklere sahip olduğunu da ekleyelim.

Yeni uygulamanın önceki haberimizde de bahsettiğimiz en büyük yeniliği ise Microsoft Exchange ile birlikte Yahoo, iCloud, Yandex ve diğer e-posta adreslerini yönetmenize imkan sağlayan POP ve IMAP desteği oldu. 5.0 sürümü ile birlikte, Android için Gmail’in tam donanımlı, tam performanslı bir e-posta uygulaması olduğunu söyleyebiliriz.

gmail 5.0

Google’ın güncellemeyi tam olarak ne zaman sunacağı bilinmiyor. Bu süreçte yeni uygulamayı merak ediyorsanız ve kullanmak istiyorsanız, Android Police‘in elde ettiği linkler üzerinden APK dosyasını indirip manuel olarak telefonunuza Gmail’i kurabilirsiniz. Eğer yeni Gmail’in diğer e-postaları destek özelliğini kullanmak istiyorsanız, Exchange Services uygulamasını da yüklemeniz gerekiyor.

Android için Gmail 5.0 APK
Google Exchange Services APK

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir