Gündem

AMD R9 295 ve oyun paketi çok yakında geliyor

By

on

AMD, ödül canavarı AMD Radeon R9 Grafik Kartları serisinin son ürünü AMD Radeon R9 285 masaüstü grafik kartını görücüye çıkardı. R9 285, R9 290 serisini güçlü kılan grafik özelliklerinin yanı sıra Project Freesync ve AMD TrueAudio gibi teknolojilerin daha fazla oyunseverle buluşmasını sağlayacak. AMD Radeon R9 285, sistemleri en çok zorlayan oyunları bile 1080p ve üzeri çözünürlükte, yüksek detay seviyesinde çalıştırabilecek kapasitede tasarlandı. 

AMD’nin 30.’uncu yılını kutladığı etkinlikte tanıtılan kart, AMD’nin çığır açan Mantle API ve yakın gelecekte kullanıcılara sunulacak olan DirectX 12’yi bir arada destekliyor.

Sahip olduğu 918 MHz’lik baz saat hızın yanı sıra R9 285 grafik kartında ayrıca, 5.5 Gbps hızla çalışan 2GB kapasiteli çerçeve arabellek bulunuyor. 3.29 teraFLOPS hıza kadar çıkan işlem performansı ile Radeon R9 285 grafik işlem ünitesi, 1080p ve üzeri çözünürlükte sunduğu çok yüksek detay ile eşsiz bir oyun deneyimi yaşatarak kendi sınıfındaki bütün grafik kartlarını geride bırakıyor.

AMD Radeon R9 285 grafik kartında ayrıca aşağıdaki özellikler bulunuyor:

  •     1,792 stream işlem ünitesi
  •     918 MHz’e kadar çıkan motor hızı
  •     2GB GDDR5 bellek
  •     5.5 Gpbs’e kadar çıkan bellek saat hızı
  •     3.26 TFLOPS tekli duyarlılık işlem gücü
  •     DirectX 12, OpenGL 4.3 ve Mantle için API desteği
  •     AMD Eyefinity desteği
  •     Project FreeSync desteği
  •     AMD TrueAudio desteği

AMD Radeon R9 285 grafik kartları için tavsiye edilen internet satış fiyatı 249 dolar olarak belirlendi.

AMD, bu yeni ürün lansmanı ile birlikte ayrıca, en güncel popüler oyun paketi promosyonu “Never Settle: Space Edition”ı da pazara sunuyor. Paketin içerisinde Star Citizen oyununun Accelerated Mass Design imzalı tasarımı Mustang Omega Variant Racer aracı ve Alien: Isolation oyunları bulunuyor.

Seçilmiş AMD Radeon grafik kartlarından satın alan oyunseverlere sektörün en rağbet gören oyunlarını hediye olarak sunan AMD, takipçilerinin oyunlarını pek çok seçenek arasından seçebilmesi geleneğini sürdürmeye devam ediyor. Kullanıcılar, içerisinde 29 farklı çeşit oyun barındıran oyun kütüphanesinden istedikleri üç oyunu seçebiliyorlar. Bu kütüphane “Never Settle” programı kapsamında, içinde en çok oyun barındıran kütüphane olması ile dikkat çekiyor.

Sürekli olarak korku ve ölüm tehlikesinin yaşandığı bir ortamda hayatta kalabilmek üzerine kurulan “Alien: Isolation” ile oyuncular, korkunun gerçek anlamını keşfedecekler. “Alien” filminde yaşanan olayların üzerinden 15 yıl geçmesiyle başlayan oyunda, Ellen Ripley’in kızı Amanda, annesinin kaybolmasının arkasındaki gerçeği bulmak adına zorlu bir yaşam mücadelesine giriyor.

Star Citizen ise başarılı bir uzay oyunu olan Wing Commander’in yaratıcıları tarafından tasarlanan çok özellikli ve zengin bir uzay simülasyonu. Ayrıca Never Settle: Space Edition, kullanıcılara özel bir Star Citizen Omega Variant Racer aracı sunmasının yanı sıra, oyunun ilk iki modülüne erişim olanağı da sağlıyor.

Star Citizen Mustang Omega Variant Racer’ın 1 Ekim 2014, Alien: Isolation’un ise 7 Ekim 2014 tarihinde satışa sunulması bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir