Gündem

Amazon Web Services fiyatlarını 54. kez indirdi

By

on

Amazon bulut servisi işini bir gün bedava yaparsa şaşırmayacağız.

Intel’in kurucularından Gordon Moore her 18 ayda bir işlemcilerin içindeki transistor sayısının ikiye katlanacağını öngören bir tahmin yürütmüştü. Bu tahmin zamanla Moore Yasası adı verilen bir kanuna dönüştü ve tutarlı şekilde devam ediyor. Öte yandan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un da benzer bir tahmini var; Bezos her üç yılda bir bulut tabanlı servislerin fiyatlarının yarı yarıya düşeceğini öngörmüştü. Bu tahmin de bu güne kadar oldukça istikrarlı şekilde ilerledi.

Amazon yaptığı bir açıklama ile 2006 yılındaki kuruluşundan bugüne kadar Amazon Web Services ürünlerinde 54. kez hizmetlerinin fiyatlarında indirime gittiğini duyurdu.

Ürünlerine müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini gözönüne alarak düzenli olarak yeni özellikler eklemeye devam eden Amazon Web Services (AWS), diğer yandan maliyetleri de düşürmek için yoğun şekilde çalışıyor.

AWS, ilk indirimi 22 Nisan 2008 tarihinde yapmış ve veri transferi maliyetlerinde indirim yoluna gitmişti. AWS’nin son indirimi ise Kasım ayındaki EC2 özelliği alanındaki çözümlerdeki fiyat indirimi oldu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir