Gündem

Amazon Music Unlimited İngiltere’de

By

on

Spotify’ın rakibi olarak geçen ay ABD’de hizmete giren Amazon Music Unlimited servisi artık İngiltere’de.

Amazon uzun süredir sadece bir e-ticaret sitesi değil bir teknoloji devi haline dönüştü. Bu noktada pek çok alanda pek çok küresel servis ile de rekabete giriyor. Geçen ay Amerika Birleşik Devletlerinde hizmete giren Amazon Music Unlimited servisi Spotify benzeri yapısı ile 40 milyondan fazla paraçayı sınırısız şekilde dinlemenize imkan tanıyor. Amazon bu sefer aynı servisi İngiltere’de devreye aldı.

Amazon Prime üyeleri için aylık 7,99 veya yıllık 79 Sterlinden satılan servis Prime üyesi olmayanlar için de 9,99 Sterlin fiyata sahip. Öte yandan İngiltere’de yaşayan müşterileri Amazon’un kişisel dijital asistanı Alexa ile entegre çalışan kablosuz hoparlör sistemi Echo’ya aylık 3,99 Sterlinden başlayan planlar ile sahip olabiliyorlar.

Amazon rakipleri gibi özel listeler ve radyo mantığı ile çalışan kanallar da sunuyor. Ayrıca Echo ve mobil uygulaması için tasarlanmış özel kişiselleştirilebilir kanallar oluşturmaya izin veriyor. Amazon’un servisini farklı kılan ise Alexa entegrasyonu. Dinlemek istediğiniz parçaya sadece adını söyleyerek ulaşmanız böylece mümkün hale geliyor. Ayrıca Alexa kişiye özel listeleri kendisi oluşturup dinleyicilere tavsiye de edebiliyor. Ancak Amazon bu sesli konut özelliği Spotify gibi servisler için de sunuyordu. Büyük ihtimalle bunu sonlandırmamakla birlikte kendi servisine bazı avantjlar sağlayacaktır.

Şu anda amazon.co.uk’den İngilitere’de yaşayanlar servise 30 günlük ücretsiz hesapla kaydolabiliyorlar. Bir diğer seçenek ise Echo sahiplerinin “Alexa, start my Amazon Music Unlimited free trial” (Alexa Amazon Music Unlimited ücretsiz deneme hesabımı başlat) demesi yeterli oluyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir