Gündem

AirPods kulaklıkların çıkışı ertelendi

By

on

iPhone 7 lansmanının en çok konuşulan teknolojisi kablosuz kulaklık çifti AirPods, Apple’ın söz verdiği tarih olan ekim ayına yetişmeyecek.

iPhone 7’nin en tartışmalı yeniliği onlarla tanıtılmıştı, şimdi ise Apple bile bu konuda ne yapacağı hakkında kararsız görünüyor. Apple’ın standart kulaklıklarının yanında tanıttığı kablosuz kulak içi kulaklık çifti AirPods’un ekim ayında kallavi bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ne var ki Apple ürünü bu takvime sığdıramayacağını kabullendi.

TechCrunch’a konuşan bir Apple yetkilisi, AirPods için ilk tepkilerin çok olumlu olduğunu belirtirken, “Bir ürünü hazır olmadan çıkarmayı uygun bulmuyoruz. O nedenle müşterilerimize AirPods’u hazırlamak için biraz daha zamana ihtiyacımız var.” dedi.

Gelişmiş kablosuz bağlantı, daha iyi pil ömrü ve iOS cihazlara otomatik bağlantıyı sağlamak için geliştirilen W1 işlemciye sahip olan AirPods kulaklıklar, Apple tarafından “ilk gerçek kablosuz kulaklık” olarak lanse edilmişti. Bu aygıtı kulağınıza taktığınızda özel sensörler bunu algılıyor ve otomatik olarak çalışır hale geliyor. Apple, tam şarj edilmiş AirPods’un 5 saatlik müzik dinlemeye olanak tanıyacağını iddia ediyor. Kulaklığın özel kılıfı ise kulaklıkları beş defa şarj edebilecek kadar yedek güç barındırıyor.

AirPods, Apple Türkiye online mağazasında 779 TL‘lik fiyatıyla listeleniyor. Ancak çıkış tarihi henüz netleşmiş değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir