Gündem

Adidas, Twitter DM’de futbolcular ile hayranları buluşturdu

By

on

Bu haber beklediğimizden de hızlı geldi. Twitter’ın Grup DM’leri duyurmasının ardından daha iki hafta geçmeden, platform gerçekten çok başarılı bir reklam için kullanıldı.

Cuma günü Adidas, şirketin #ThereWillBeHaters hashtag’i ile başlattığı kampanyaya katılan takipçilerine kazandıkları ödülleri vermeye başladı. Ödül ise, insanları Twitter’daki Grup DM aracılığı ile dünyaca ünlü futbol yıldızlarıyla konuşturmaktı. Real Madrid’in yıldızı Karim Benzema ise DM üzerinden hayranlarıyla konuşan ilk futbolcu oldu.

Adidas, kampanyasına Twitter üzerinden en büyük katkı sağlayan üç takipçisini seçti ve Benzema ile 30 dakikalık görüşmeler yapmalarını sağladı. Kampanya sonrası ödül kazanan kullanıcıların attıkları tweet’lere baktığımızda ise, mutlulukları her yerden görülebilecek cinsten.

Twitter, Grup DM özelliğini 27 Ocak’ta tanıtmıştı. Bu özellik ile sizi takip eden insanları, birbirlerini takip etmeseler bile aynı grupta toplayabiliyorsunuz. Grup DM’lerde maksimum kullanıcı sınırı ise 20 olarak belirlenmiş durumda.

Gittikçe popülerleşen mesajlaşma uygulamalarının en büyük özelliklerinden biri olan gruplar, Twitter’da normal düzende ne kadar iş görür bilemiyoruz ama Adidas’ın bu yaklaşımı ile müşterileriyle arasındaki bağı ciddi şekilde kuvvetlendirecek bir adım attığını söyleyebiliriz. Umuyoruz her şirketin müşterisi, Adidas takipçileri kadar mutlu olur.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir