Gündem

Acer yeni tabletlerini duyurdu

By

on

Acer, IFA 2014′te uygun fiyatlı Windows tableti ile iki yeni Android tabletini duyurdu. 8 inç boyutundaki IPS ekranı 1280×800 piksel çözünürlükle destekleyen Iconia One Tab 8, Android 4.4 KitKat ile çalışıyor. Dört çekirdekli Intel Atom işlemcisinin yanında standart olarak bir tabletten bekleyeceğiniz önde ve arkada kameralar ile microSD desteği bulunuyor. Tablet 8.5 mm kalınlığa sahipken, yalnızca 340 gram ağırlığında.

Neredeyse aynı donanıma sahip olan Iconia Tab 8W ise, aynı tabletin Windows 8.1 ile çalışanı. 9.7 mm kalınlığında, 370 gram ağırlığındaki tablet, Android kardeşinin aksine 8 saate kadar pil ömrü ile 1 yıllık ücretsiz Office 365 aboneliği vadediyor. Tercihiniz ister Android, ister de Windows’lu tablet olsun, iki cihaz da önümüzdeki ay Avrupa’da 150 Euro’dan satışa çıkıyor.

acerfullbleed

Acer’ın duyurduğu bir diğer tablet ise Iconia Tab 10 oldu. Şirketin Iconia A3′ten bu yana klavye desteği sunmadığı ilk 10.1 inçlik tablet olan Tab 10, Android 4.4 KitKat ile çalışıyor. Tablette dört çekirdekli Mediatek işlemci tercih eden Acer, Gorilla Glass teknolojisiyle kapladığı IPS ekrana da 1920×1080 piksel çözünürlük desteği sağlamış. Boyutun büyümesiyle birlikte tablette micro-HDMI girişine de yer açılmış. Bu ay piyasaya çıkacak Tab 10, Avrupa’da 199 Euro’dan başlayan fiyatlarla satılacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir