Gündem

65 milyon dolarlık soygun

By

on

Kripto para birimi Bitcoin alım satım işlemleri yapılan Bitfinex’in hacklanmesiyle 65 milyon dolar değerinde Bitcoin çalındı. 

Son günler Bitcoin için pek güzel geçmiyor. Pazar günü Bitcoin sistem geliştiricileri ve Çinli Bitcoin madencileri arasında gerçekleşen gizemli bir toplantı sonrasında değeri düşmeye başlayan Bitcoin değeri dün itibariyle 650 dolardan 600 dolara kadar gerilemişti.

Dün akşam saatlerinde ise kripto para birimi borsası Bitfinex tüm işlemlerini askıya aldı.

Bu sabah yapılan açıklamada ise Bitfinex’e giren hackerların yaklaşık 65 milyon dolar değerinde Bitcoin çaldığı ortaya çıktı.

Bitfinex konuyla alakalı olarak web sitesinde bir açıklama yaparak konun detaylarını araştırdıklarını belirtti. Bitfinex açıklamasında hırsızlığın boyutu hakkında bilgi vermedi ancak bir şirket çalışanı Reddit üzerinde 119.756 Bitcoin çalındığını belirtti. Bu rakam dolar bazında yaklaşık 65 milyon dolara denk geliyor.

Bu açıklamalar sonrasında hızla değer kaybetmeye başlayan Bitcoin’in değeri 530 dolarlara kadar geriledi. Sonrasında ise gelen satınalma dalgası ile şu esnada 550 dolar seviyelerinde seyrediyor.

coindesk-bpi-chart

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir