Gündem

6 kameralı Amazon akıllı telefon sızdı

By

on

Amazon’un üreteceği bir akıllı telefonun çıkacağı dedikoduları uzun zamandır teknoloji dünyasında konuşuluyor. Bugün itibariyle bu dedikodular gerçeğe biraz daha yaklaştı.BGR kaynaklı haberde, Amazon’un ilk telefonu olacağı iddia edilen bir telefona ait görsel sunuldu. İlk görüşte tasarım açısından hiç çekici görünmese de, fotoğrafta gerçek tasarımın belli olmaması için bir kapak olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Neyse ki kapak olmasına rağmen telefonda görülebilecek birkaç bilgi var. Arkada bir, önde de beş tane olmak üzere telefonda toplam 6 kamera bulunuyor. Solda görünen üç adet tuşun da, ses açıp kapama ve güç tuşları olduğu tahmin ediliyor. Ekran boyutu da fotoğraftan 4.7 inç olarak tahmin ediliyor ve bu rakam da önceki dedikodulara uyuyor.

“Neden 6 kamera var?” dediğinizi duyar gibiyiz, açıklık getirelim. Arkadaki ve ön kısmın ortasındaki kameralar, tüm telefonlardan bildiğimiz standart kamera görevinde. Ancak diğer 4 yüz kamerası, oldukça eşsiz bir göreve hizmet ediyor: özel 3 boyutlu arayüz. BGR haberine göre, 4 yüz kamerası oldukça az tüketen birer kızılötesi sensör işlevi görüyor. Bu dört kamera siz kullanırken yüzünüzün nerede olduğunu ve nereye baktığınızı algılıyor ve bu sayede hangi açıdan bakarsanız bakın gözlüksüz 3 boyutlu özellik kullanılabilir olacak.

“Kameralar tamam, peki cihazın içinde neler var?” sorusunun cevabı ise henüz netlik kazanmasa da, 2 GB RAM ve ismi bilinmeyen bir Qualcomm Snapdragon işlemci olarak tahmin ediliyor. 1080p yerine de telefonun 720p çözünürlük destekleyeceği söylenenler arasında. Ek olarak, BGR haberinde bir de daha makul fiyatlı bir Amazon telefonun bu yılın sonlarına doğru çıkacağı söyleniyor. Amazon’un muhtemelen lansman etkinliğinin ise birkaç hafta içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir