Gündem

4 inçlik yeni bir iPhone çıkabilir

By

on

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus piyasaya çıkalı birkaç ayı geçti ve biz de 2015’in sonbaharında çıkacak yeni iPhone veya iPhone’lar için dedikoduların nerede kaldığını merak etmeye başlamıştık.

İlk dedikodumuz Tayvan’dan geliyor ve Apple’ın parça üreticisi olduğunu iddia eden bir şirketin söylediklerini getiriyor. Söylenene göre, Apple önümüzdeki sene yeni bir 4 inçlik telefon tanıtacak. Apple bu sene 4.7 inç ile 5.5 inçlik iki telefon çıkardıktan sonra iPhone 5S ve 5C, küçük ekran sevenlerin tercihi hâlini almıştı. Yeni 4 inçlik modelin de iPhone’u tek elle kullanım stratejisine döndürebileceği ve büyük modellerden pek memnun olmayan kadınlar tarafında daha popüler olabileceği söyleniyor.

Ayrıca Apple’ın iPhone 5C modelini önümüzdeki seneden itibaren sonlandıracağı, fiyatı çok düşecek olan iPhone 5S’in ise satışa devam edeceği söyleniyor. Bu da yeni 4 inçlik telefonun nasıl bir konumda olacağını merak ettiriyor. Telefon üst sınıf amiral gemisi bir cihaz mı olacak, yoksa orta sınıfa hitap eden bir bütçe telefonu mu olacak?

Nasıl olursa olsun iPhone 6 ve 6 Plus’ın satışları son bilgilere göre gayet iyi gidiyor ve Apple kararında geri adım atmıyor. iPhone mini’nin de, eğer gerçekten olursa güzel bir ek seçenek olacağını düşünüyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir