Gündem

3bFab ile üç boyutlu yazıcılar Türkiye’de

By

on

Tüm dünyada kullanımı hızla artan ve geleceği belirleme konusunda büyük umutlarla ilerlemesi beklenen üç boyutlu baskı teknolojisi, robottan silaha, organ naklinden endüstriyel yedek parçalara kadar birçok alanda kendini gösteriyor. Ülkemizde de yavaş yavaş gelişmeye başlayan üç boyutlu baskı ve yazıcı işinin en önde gelen isimlerinden biri olan 3bFab, ürünlerini, çalışmalarını ve geleceğe dair planlarını İstanbul’da gerçekleştirdiği bir basın toplantısıyla duyurdu.

IMG_4741

Dünyanın lider üç boyutlu yazıcı üreticisi olan MakerBot’un Türkiye distribütorü olan firma, üç boyutlu yazıcı satışı, üç boyutlu baskı, üç boyutlu tarama, üç boyutlu yazıcılara dair eğitim ve desteğe ek olarak prototip ve ürün geliştirme danışmanlığı da yapıyor.

IMG_4728

3bFab Genel Müdürü Hakan Güzelgöz, üç boyut teknolojisinin ülkemize ve dünyamıza getireceği faydalardan bahsederken, yalnızca yazıcıları ithal edip burada satan bir firma olmak istemediklerini, üç boyutlu baskı teknolojisine ilgisi olan herkese kapılarının açık olduğunu da söyledi. Üç boyutlu yazıcıların, endüstriyel dünyanın yeni oyuncağı olacağını söyleyen Güzelgöz, Türkiye’nin de dünyayla aynı anda bu gelişimi göstermesi için bu yola girdiklerini açıkladı. Henüz 1 yıllık bir firma olmalarına karşın beklenenin üstünde bir talep alan firma; mimari, inşaat, sanayi ve tasarıma ek olarak tekstil ve eğitim kuruluşlarından da talep alıyor.

IMG_4740

Ev kullanımına uygun olan MakerBot Mini modelinin de yakın zamanda Türkiye’ye geleceğini söyleyen Hakan Güzelgöz, Türkiye’de herkesin kendi evinde üç boyutlu baskı yapabileceğini belirtti.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir