Gündem

2015’te tüm Philips TV’ler Android’li olacak

By

on

Android ile çalışan ikinci nesil Philips TV’ler 2015’te pazara sunuluyor. Philips Smart TV’ler ve tüm Philips UHD TV’ler de dahil olmak üzere, 2015 Philips TV yelpazesinin tamamı Android TV özellikli olacak.

Avrupa’nın ilk ve tek Android isletim sistemli televizyonlarina pazara sunan TP Vision geçen yıldan bu yana Android işletim sisteminin Philips TV’lere entegre edilmesi konusunda yoğun faaliyet gösteriyor.

Android Lollipop, TV platformuna tamamen entegre oluyor ve Android TV uygulamalarını büyük ekrana taşıyor. Tüm platformlar için tek bir yazılım geliştirme kitine (SDK) sahip olunması sayesinde geliştiriciler bu zengin TV deneyimine ciddi bir erişime sahip olacaklar. TP Vision Smart TV Bölümü Başkanı Albert Mombarg, “Android’in büyük hızla büyüyen ekosisteminin öncü bir üyesi olmanın getirdiği avantajdan yararlanmak istiyoruz. Bu, uygulamalarını artık aralarında TV’lerin de bulunduğu farklı cihaz tiplerine kolaylıkla uyarlayabilecek büyük bir geliştirici tabanını cezbediyor.” diyor.

Tüm Android TV ile çalışan Philips TV’ler dünyanın en iyi özelliklerini bir araya getiriyor: Google Play Store ve Philips Smart TV platformunun aralarında video-on-demand ve catch up TV servisi gibi özelliklerinin olduğu seçeneklere doğrudan erişim sağlanıyor. Buna ek olarak, Android ile çalışan tüm Philips Smart TV’ler OnLive gibi çevrimiçi oyun hizmetlerine de erişim sunuyor.

Piyasaya sürülecek olan Philips Smart TV yelpazesi, yeni Android TV başlatıcısından yararlanan daha da gelişmiş bir grafik kullanıcı ara yüzüne sahip olacak. Bunun tasarım ve yüksek işlem gücüyle birleştirilmesi sayesinde birinci sınıf, akıcı ve rahat bir kullanıcı deneyimi sunulmuş olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir