Gündem

13 inçlik iPad Plus sızdı

By

on

Apple’ın büyük ekranlı bir iPad çıkaracağı uzun zamandır konuşulan bir mevzuydu. Bir süredir bu yönde haberlere rastlamasak da, anlaşılan Apple davasından vazgeçmemiş, hatta yeni iPad’e isim bile vermiş. Çin kaynaklı bir habere göre 12.9 inç boyutlarında olacak iPad Plus, iPhone 6 Plus ile birlikte gelen isim düzenini devam ettirecek ve daha önceden sanıldığı gibi iPad Pro olarak adlandırılmayacak.

Paylaşılan taslak resim, tabletin kenarlıklarıyla ilgili bilgi de veriyor. 12.9 inç hali hazırda oldukça büyük bir boyut olmasına rağmen, gördüğümüz kadarıyla iPad Pro’da, iPad Air 2’ye nazaran ekran ile tabletin kenarları arasında daha az boşluk olacak. Dedikoduların kaynağı olan site aynı zamanda tabletin yalnızca 7 mm kalınlığında olacağını ve 700 gramdan daha hafif olacağını iddia ediyor.

ipad-plus

Daha büyük boyutla birlikte Apple’ın da bataryayı yerleştirmek için daha fazla yeri olacak. Söylenene göre iPad Plus’ta 11000 mAh değerinde bir batarya yer alacak. Bu da iPad Air 2’nin bataryasından yaklaşık 1.5 kat daha büyük.

Son olarak, Apple’ın TouchID dışında hiçbir değişiklik yapmadan piyasaya sürdüğü iPad Mini 3 yerine bu tabletle birlikte bir de Mini 4 tanıtılacağı söyleniyor. Apple’ın planları arasında bir de 4 inçlik yeni bir iPhone olduğu söyleniyor.

Yukarıdaki dedikoduların hiçbiri resmi kaynaklara dayanmamakla birlikte, en azından Apple’ın gelecek planlarına dair küçük bir fikir verebilir diye düşünüyoruz. Yine de doğru bilgiler için beklemede kalıp, bu haberlere kesin doğru gözüyle bakmamak gerekiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir