Gündem

12.9 inç iPad Pro, Kasım’da geliyor

By

on

Büyük ekranlı bir iPad çıkacağı söylentileri neredeyse yıllardır devam ederken, şu zamana kadar bu ürün ile ilgili net bir bilgi edinememiştik. Dedikodulara göre Apple uzun zamandır bu tabletin geliştirmesine devam ederken, lansmanı da sürekli ertelemişti. Bugün itibariyle Tayvanlı Digitimes’a Apple’ın tedarik zincirinden bir kaynağın yaptığı açıklamaya göre, büyük ekranlı iPad modelinin Kasım ortası civarında tanıtılacağı söylendi. Eylül itibariyle Foxconn’un üretmesi beklenen yeni Apple cihazı iPad Pro’nun böyle detaylı bir tedarik sürecinden geçmesi de, şirketin ipini sağlam kazığa bağlaması anlamına geliyor.

Ancak Tayvanlı kaynağın söylediğine göre, ilk parti iPad Pro tabletlerin sayısı Apple’dan beklediğimiz ölçüde fazla olmayacak. iPad modelleri de dâhil olmak üzere tüm dünyadaki tablet pazarında görülen düşüş ile birlikte, şirket de yeni modeli iPad Pro için daha temkinli bir yaklaşım sergiliyor.

Haziran ayının başında duyurulan iOS 9’da da tabletler için önemli özelliklerin tanıtılması, daha profesyonel kullanım amacıyla ekranı bölerek çalışma fırsatının tanınacak olması, büyük ekranlı iPad ihtimalini güçlendiriyor. Şu an için Apple’dan bu tablete yönelik herhangi bir bilgi çıkmamış olsa da, yıllardır süren dedikodular ve artık üretim hattından gelen ipuçları neticesinde 12.9 inç iPad’e nihayet kavuşabileceğiz gibi görünüyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir