Giyilebilir

DJI drone pilotları için Goggles RE’i tanıttı

By

on

Drone piyasasının tanınan markası DJI’ın Nisan ayında tanıttığı Goggles’ın done pilotları için özel sürümünü tanıttı.

Drone yarışçıları, Goggles RE ile drone’larını baş hareketleri sayesinde kontrol edebilmesiyle birlikte drone’un görüş açısına doğrudan erişebilecek. Pilotların bu özelliğini kullanabilmesi için gözlüğün baş takip modunu aktif hale getirmesi gerekiyor.

DJI Goggles RE’nin rengi orijinal DJI Goggles’ın beyaz rengi yerine mat siyah rengi tercih edildi. Gözlüğün baş bandı kısmında kırmızı deri seçildi. DJI; Goggles RE’de üçüncü parti kumandalarla da kontrol edilebiliniyor. Bu droneda Sphere panoramik  görüntüleme ve OccuSync Video İletim Modülü ile video iletimi gerçekleştiriliyor.

Goggles RE’nin video iletim desteği vermesi içim 2.4 ve 5.8 arası geniş bir frekans desteği sunuluyor. DJI Goggles RE’nin iletim modülündeki gecikme süresi ise 50 ms’ye kadar iniyor. 1280 x 960 piksel çözünürlüğünde video iletimi yapabilen sistem, 6.9 kilometreye kadar kontrol menzili sunuyor.

Bir drone’a iki adet Goggles RE bağlanabiliyor. Bu sayede bir kişi daha drone’un görüş açısına erişebilecek. DJI, Goggles RE’yi 549 dolar fiyat etiketiyle satışa sunacak. Gözlüğe ek olarak OcuSync Air System ve DJI Goggles Backpack’in bulunduğu özel paket ise 859 dolar karşılığında satışa sunulacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir