Genel

Yeni nesil iPad oyuncağı SwapBots ile tanışın

By

on

Bu şirin oyuncak eşsiz görünüyor, ancak bir sır saklıyor.

Bu günlerde pek çok çocuk dostu oyun, uygulama ve programlar, ebeveynlerin çocuklarını ekranlardan kurtarmalarını daha da zorlaştırıyor. Ancak çocukları bu ekranlardan koparmadan fiziksel dünyaya taşımanın yolları da var.

SwapBots, artırılmış gerçeklik sayesinde bir akıllı telefon veya tabletle eşleştirilebilen yeni bir fiziksel oyuncak serisi. Oyuncu farklı ayakları, gövdeleri ve kafaları temsil eden üç parçalı bloklardan seçim yaparak bir karakter oluşturuyor. Bloklar hafif ve standart Lego tuğlalardan daha kolay bir araya getiriliyor.

Karakteriniz hazır olduğunda artık tablet veya telefonunuzdaki uygulama ile yalnızca saniyeler süren ve oyuncağı kameranın önünde tutmayı içeren eşleştirme için uygulama size yol gösteriyor. Aktif hale getirildiğinde, karakteriniz kanat çırparak, uzuvlarını kıpırdatarak veya botunuza verdiği her türlü özellik ile hareket etmeye başlıyor. Elbette bunlar sanal dümnyada gerçekleşiyor.

Uygulama gelince, SwapBot’unuzla oynayabileceğiniz farklı mini oyunlar içeriyor. South by Southwest’te gösterilen demosunda ateş toplarını hedeflere göndermek, nesneleri toplamak ve oyun içi para kazanmak için botunuzu hareket ettirmeniz gerekiyor. Bunu da iPad’inizin ekranına dokunarak yapabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamada, oluşturduğunuz karakter için farklı hikayeleri keşfetmenize izin verecek bir hikaye anlatıcı özelliği de bulunuyor.

Her bloğun farklı bir özelliği var; dolayısıyla iki bot aynı olmayacak ve oynadığınız oyuna bağlı olarak farklı özellikler kullanışlı hale gelecek. Örneğin, yüksek hedefleri olan bir seviyede kanatları olan bir karaktere sahip olmak faydalı olabilir.
SwapBot oyuncakları sadece şirin değil, arkasındaki teknoloji göz önüne alındığında büyük bir fiyat avantajına da sahip. Üç blokluk bir başlangıç ​​paketi sadece 20 dolara mal oluyor ve uygulamanın, uygulama içi satın alınma seçenekleri de olmaksızın, ücretsiz olduğu belirtiliyor.

Değişik parçalarla oluşturabileceğiniz üç tam karakterle birlikte gelen temel kiti Kickstarter aracılığıyla ön sipariş verebilirsiniz. Siparişler yaz aylarında gönderilmeye başlanacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir