Genel

Yeni MacBook Pro parmak iziyle açılabilir

By

on

Büyük ihtimalle Eylül ayında yeni iPhone modelleriyle birlikte Apple MacBook serisini de güncelleyecek. Heyecan verici gelişmeler bizi bekliyor olabilir.

Apple’ın heyecanla beklenen Eylül ayı etkinliği için sızıntılar sadece yeni iPhone modelleri üzerine gelmiyor. Apple kaynaklarına yakınlığı ile tanınan ve bu güne kadar verdiği bilgiler genellikle doğru çıkan 9to5Mac sitesinde yayınlanan bir habere göre Eylül ayı etkinliğinde MacBook Pro modelleri de güncellenecek ve yeni modellerin güç butonu üstünde parmak izi okuyucusu yer alacak.

Eğer bu parmak izi okuyucusu iPhone modellerinde çalıştığı gibi fonksiyonlara sahip olursa artık MacBook Pro’nuzu sadece parma iziniz ile açmak ve giriş yapmak için değil aynı zamanda Apple Store ödemeleriniz için de kullanabilirsiniz. Hatta parmak izi ile çeşitli uygulamalarda çeşitli güvenlik özelliklerinin kullanılabilmesi de mümkün olabilir. Bir örnek vermek gerekirse parmak izi ile içeriğine erişilebilen klasörler veya sadece parmak iziniz ile çalıştırılabilen bankacılık uygulamalarını gösterebiliriz.

Bir diğer söylenti ise yeni MacBook Pro modelerinde fonksiyon tuşlarının yerini özelleştirilebilir dokunmatik OLED bir ekranın alacağı yönünde.

OLED dokunmatik fonksiyon tuşları. Konsept tasarım: Martin Hajek

OLED dokunmatik fonksiyon tuşları. Konsept tasarım: Martin Hajek

Bu tarz bir dokunmatik OLED ekran sadece özel butonlar görüntülemek için değil çeşitli uygulamalar çalışırken temel bilgiler vermek ve o uygulamaya özel butonlar oluşturmak için de kullanılabilir. Seçenekler hayal gücünüz ile sınırlı.

Son yıllarda bu tarz söylentiler genelde doğru çıkmakla birlikte tüm gerçekleri Apple’ın Eylül ayı etkinliğinde birlikte göreceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir